Veri Depolama Çözümleri

Veri Depolama Çözümleri

Günümüzde veri, en önemli ve vazgeçilmez BT kaynaklarından biridir. Yapılan yatırımların büyük bir kısmı veri saklama, kullanma ve yönetme amacıyla yapılmaktadır. Metin verilerinin yanında, ses ve görüntü gibi daha fazla saklama kapasitesi gerektiren verilerin de yaygınlaşması nedeni ile, disk kapasiteleri GB (gigabyte) seviyelerinden TB (terabyte) seviyelerine çıkmıştır. Artan ihtiyaçlara paralel olarak veri saklama teknolojileri de gelişmiş, DAS (direct attached storage), NAS (network attached storage) ve SAN (storage are network) sistemleri yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Sizin için hangi depolama çözümünün doğru olduğunu anlamak her zaman kolay olmayabilir. Doğru seçim için mevcut ihtiyaçlarınıza ve uzun vadeli hedeflerinize odaklanmanız gerekir. Seçim için aşağıdaki kriterlerin belirlenmesi de yardımcı olacaktır:

Kapasite: Saklanacak ve paylaşılacak verinin miktarı ve tipi
Performans: I/O
Ölçeklenebilirlik: Uzun vadede veri miktarındaki artış
Erişilebilirlik: Uygulama verilerinin ne kadar kritik olduğu
Veri Koruma: Yedekleme ve geri dönme ihtiyaçları
Mevcut BT Personeliniz ve Kaynaklarınız
Bütçeniz

Sizin için en uygun depolama çözümünün belirlenmesinden, kuruluş ve destek ve bakım hizmetlerine kadar her türlü aşamada uzman kadromuzdan yararlanabilirsiniz.

 

Ankara Telefon Santrali Satış ve Kurulum Hizmetleri Ankara Toner ve Kartuş Dolumu Akınsoft Ankara Ana Bayi Güvenlik Duvarı Güvenlik Duvarı Ankara Web Tasarımı Ankara Bilgisayar ve OEM Satış Ankara Cyberoam Satış ve Teknik Destek Ankara Network Kurulum Hizmetleri Ankara Veri Kurtarma Hizmetleri Tasarım Çözümleri Tasarım Çözümleri Ankara Yazıcı Tamiri ve Bakımı Server Çözümleri Server Çözümleri Ankara Kurumsal Kimlik ve Katalog Tasarımı Ankara Zayıf Akım Sistemleri Network Çözümleri Network Çözümleri Ankara Güvenlik Kamera ve Alarm Sistemleri Veri Kurtarma Çözümleri Veri Kurtarma Çözümleri Ankara Veri Depolama Çözümleri Ankara Bakım Onarım Sözleşmesi Akınsoft Ankara Ana Bayi Ankara Server Çözümleri